2017 KURBAN SEFERLERİ BAŞLADI….     Dost Eli Derneği bu yıl yurt içi ve yurt dışında kurban keserek yoksul insanların bayramını bereketlendirecek.


     Konya’dan başlayarak yoksul ve mazlum coğrafyalarda Kurban kesileceğini ve binlerce kişiye Kurban bereketi taşınacağını belirten Dernek yetkilileri bu vesileyle Dost Eli çalışanları bağışçıları ve gönüllüleriyle birlikte; gözyaşı, şiddet, savaş, ekonomik sıkıntı ve yoksulluğun gölgesinde bayram yapacak olan mazlumların yanında olacaklarının bilgisini verdi.

     Geçtiğimiz hafta sonu Kurban çalışmalarında görev alacak olan ekiplerle bir araya gelen Derneğin Yönetim Kurulu Üyeleri yapılan hazırlıkları gözden geçirerek ekiplerle faaliyet öncesi durum değerlendirmesi yaptı. Toplantıda Kurban organizasyonuyla gerçekleştirilecek olan çalışmanın en iyi şekilde yerine getirilmesi için yıllardır edinilen bilgi ve tecrübeler paylaşıldı. Özellikle yurt dışına çıkacak olan ekiplerin dikkat etmesi gereken noktaların üzerinde duruldu. Gerçekleşen toplantının ardından Zimbabve, Nijer, Burkina Faso, Etiyopya, Moro ve Bangladeş ekipleri yola çıktı.

     Zimbabve ekibinin başında olan Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SEÇER; Kurban ibadetiyle farklı coğrafyalarda yaşayan mazlumların gönlüne giden bir yolculuğun başladığını, birbirini tanımayan ama birbirinin varlığından haberdar olanlar arasında kardeşlik duygularının pekiştiğini ve sınırların ötesinde ihtiyaç duyduğumuz duaların dillerden döküldüğünü söyleyerek bu yıl Konya ve ilçeleri başta olmak üzere, Nijer, Tanzanya, Zimbabve, Etiyopya, Burkina Faso, Gürcistan, Bagladeş, Arakan Kampları, Moro (Filipinler), Pakistan, Moğolistan, Bosna Hersek, Kosova ve Afganistan’da kurban kesileceğini söyledi.


Bu haber 28/08/2017 Tarihinde eklendi ve 41606 kez okundu