ARAKAN BİZE SESLENİYOR…..     Zulmün kıskacında umutları tükenen kardeşlerimiz “Bizi duyan halimizi gören bir müslüman kalmadı mı?” diye sesleniyor… 


    Geçtiğimiz Kurban Bayramında Arakan kamplarında gerçekleştirdiği çalışmalarla modern dünya halklarının yok saydığı binlerce mazluma ulaşan Dost Eli Derneği bölgede çalışmalarına devam ediyor

     Yapılan çalışmalarla ilgili bir açıklama yapan Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SEÇER " Arakan yıllardan beri bizim kanayan yaramız, uğradıkları zulmü "Halimizi duyan yokmu?" nidalarıyla dünyaya duyurmaya çalışan Arakanlı kardeşlerimize bağışçılarımızdan gelen yardımları ulaştırıyoruz. Kendi topraklarında yaşama hakkı ellerinden alınan yaşadıkları köyleri yakılan kadın çocuk demeden insanlık dışı uygulamalarla yok edilmeye çalışılan bu kardeşlerimizin yanında olmaya gayret gösteriyoruz.

     Yaşadıkları topraklardan zorunlu bir kaçışa sürüklenen ve Bangladeş sınırına ulaşan Arakanlı kardeşlerimizin bize ihtiyacı var. Biz onların ne kadar zor bir mücadele içinde olduklarını aç, susuz ve çaresiz bir halde olduklarını biliyoruz. Daha evvelki yardım çalışmalarımız sırasında onların yaşadığı ve kelimelerin tarif edemediği zor şartları gördük. Sorumluluklarımızın bilincinde olan bizler onlara yardım etmek zorundayız. Ekiplerimiz günlerdir zorlu bir yolculuğun ardından Bangladeş sınırına ulaşan Arakan halkına yiyecek dağıtıyor. Ancak gıdanın yanısıra çadır başta olmak üzere acil insani yardım malzemelerine ihtiyaç var bu ihtiyaçlar için bir yardım ekibimiz daha bugün bölgeye gidiyor ” dedi.

     Yaptığı açıklamanın sonunda; Arakan halkı için el ele verip yapılması gereken daha çok şey olduğu vurgulayan M. SEÇER;  bu insanlar bu hallerinde yaşamaya mahkûm edilemeyeceğini Dost Eli Derneği olarak duyarlı halkımızla birlikte onların hayatta kalabilmesi için gerekli ihtiyaçlarının karşılanacağı çalışmalar yapmaya devam edileceğini söyledi.

 

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN...


Bu haber 8/09/2017 Tarihinde eklendi ve 40552 kez okundu