ZİL ÇALDI ! OKULLAR AÇILDIOKULUMDA YANIMDA OLURMUSUN?


     Dost Eli Derneği gerçekleştirdiği kırtasiye yardımları ile ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olmaya devam ediyor. Dernek 2017- 2018 eğitim öğretim yılı içerisinde eğitimini devam ettirecek olan 4.000 ilkokul ortaokul ve lise öğrencinin kırtasiye, giyim ve ayakkabı ihtiyaçlarını gideriyor. 

     Eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte yapılacak olan kırtasiye yardımları ile ilgili bir açıklama yapan Dost Eli Derneği Yön. Kur. Başkanı Mehmet SEÇER “ Bizler geleceğimizin mimarı olarak gördüğümüz çocuklarımızın bilgili, kültürlü saygı duyan ve saygı duyulan bireyler olarak yetişmesi için eğitim ve öğretim hayatının çok büyük önem taşıdığının bilincindeyiz. Bu sebeple birçok yoksulluk içerisinde eğitim öğretim hayatını devam ettirmeye çalışan çocuklarımızın yanında olmaya bağışçılarımızdan gelen destekle devam ediyoruz. Yıllardır Konya merkezinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına verdiğimiz bu hizmet her geçen yıl büyüyerek devam ediyor geçtiğimiz yıl Konya İl Milli Eğitim ile “OKULUM DA YANIMDA OLUR MUSUN ?”  isimli proje imzaladık. Bu proje ile Konya merkezi ve 28 ilçede yaşayan, eğitim ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çeken ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları ile yetim çocukların eğitim öğretim yılı içerisinde kullanacakları kırtasiye ve giysi ihtiyaçlarının karşılamaktayız. Büyük beğeni kazanan bu projede; bu yıl 4.000 ihtiyaç sahibi ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisine ulaşılmayı hedefledik” dedi.

     Başkan Mehmet SEÇER Ayrıca 19 – 30 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan çalışma süresince 28 ilçeden gelecek olan ilk ve ortaokul öğrencilerine Dost Eli Derneği merkezinde kırtasiye, yazlık - kışlık giyim, ayakkabı, seviyelerine uygun kitap ve oyuncak hediyeleri verileceğini yine bu öğrenciler için düzenlenen gezi programı ile birlikte öğlen yemeği ikramı da yapılacağını söyleyerek yeni eğitim ve öğretim yılının tüm öğrencilere, öğretmenlere, velilere, eğitim camiasına ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ettiklerini ifade etti.

     Hayırsever vatandaşlar Çocukların hayallerini gerçekleştirmek için; 100 tl tutarındaki Kırtasiye yardımına destek sağlayabilirler.

 

 


Bu haber 20/09/2017 Tarihinde eklendi ve 38670 kez okundu