ARAKAN YOLCULARI YURDA DÖNDÜ     19 Eylül ‘de Arakanlı Kardeşlerimize emanetlerinizi ulaştırmak için yola çıkan ekibimiz yurda döndü.


     Dost Eli Derneği olarak ; Myanmar'daki zulümden kaçıp Bangladeş'e sığınan Arakanlı Müslümanlar için 2007 yılından bu yana  yapılan  yardım organizasyonları devam etmektedir.

     Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Seçer; Arakan halkına yönelik yapılacak olan çalışma ile ilgili yaptığı açıklamada; “ Hiçbir canlıya yapılamayacak zulüm ve işkencelerin yapıldığı Arakan’da insanlar hala hayatta kalabilme umuduyla komşu ülke Bangladeş’e sığınma çabası içerisindeler. Onların bu sığınma talebi ne yazık ki çoğu zaman geri çevrilmekte. Daha önceki çalışmalarımızda gördük ki insanlar ağaç kabuklarını bile kemirerek karınlarını doyurmaya çalışıyorlar.

     Dernek olarak öncelikle kamplarda 2 bin paket kumanya dağıttık, gıdanın yanı sıra bütün eşyalarını ülkelerinde bırakıp Bangladeş ormanlarına sığınan ve hiçbir malzemesi olamayan insanlardan 500 aileye çadır ve yer sergisi, 500 aileye yemek yapabilmeleri için mutfak eşyası ( tencere, tabak, sürahi vb.) malzemeler verildi.

     Mehmet Seçer ; yapılan bu yardımların da yetersiz olduğunu, yardımların devamı için de yapılacak desteklere her daim ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

 

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN...


Bu haber 29/09/2017 Tarihinde eklendi ve 36210 kez okundu