ARAKANLI KARDEŞLERİMİZİN TEMİZ İÇME SUYUNA İHTİYACI VAR     Arakanlıların yaşam mücadelesi verdiği Bangladeş’teki kamplarda yardım çalışmalarına SU KUYULARI açarak devam  ediyoruz.


     Kurban bayramı içerisinde ve sonrasında Bangladeş’e giden Dost Eli Derneği görevlileri binlerce Arakanlının yaşadığı kamplarda gıda ihtiyacının yanı sıra içme suyu konusunda da büyük sıkıttılar olduğunu gözlemledi.

     Arakanlıların yaşadığı su sıkıntıyla ilgili bir açıklama yapan Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SEÇER; “ Arakanlı kardeşlerimiz yıllardır bitmeyen bir zulmün mazlum halkı. Acılarını bile ifade etmekten ürken ve gözyaşlarında nice yakarışlar gizli olan bu mazlum halkın şu an her şeye ihtiyacı var. Üzerindeki kıyafetleriyle köylerinden çıkıp Naf nehrinden geçmeyi başaran binlerce insan umutla kendilerine ulaşacak yardımları çaresizlik içerisinde beklemekte. Bu kardeşlerimiz için şimdiye kadar gerçekleştirdiğimiz gıda ve acil ihtiyaç yardımlarının ardından kamplarda su kuyusu açılması yönünde bir çalışma başlattık. İnsanların bir araya toplandığı kampların bataklık bölge üzerine kurulmuş olmasından dolayı halkın temiz içme suyu bulması imkânsız. Tuvalet ve banyo gibi zaruri ihtiyaç alanları yok. Yaptığımız araştırmalar ardından acilen bölgede su kuyularının açılması ve banyo tuvalet inşa edilmesi yönünde çalışmalarımıza başladık” dedi.

     Başkan Mehmet SEÇER ayrıca; Arakanlı kardeşlerimize ihtiyaç duydukları yardımları götürmek için tüm imkânların kullanılacağını 500 € tutarında olan su kuyularının açılmaya devam edeceğini söyledi.  


Bu haber 9/10/2017 Tarihinde eklendi ve 30895 kez okundu