HALKIMIZ ARAKANLILARI UNUTMUYOR…     Bangladeş sınırında yaşam mücadelesi veren Arakanlı kardeşlerimize yardım götürmek için 10 Kasım’da yola çıkıyoruz. 


     Son 2 ay içerisinde bölgeye 3. seyahatini gerçekleştirecek olan Dost Eli Derneği yardım ekibi umutla bekleyen binlerce kişiye gıda başta olmak üzere acil insani yardımları ulaştıracak.

     Yapılacak olan çalışma ilgili bir açıklama yapan Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SEÇER; “ Kendi vatanlarında acımasızca katledilen hayatta kalabilmek için göçe mecbur bırakılan Arakanlı Müslümanların yanında olarak onların dünyaya duyurmaya çalıştıkları ses olma gayreti içerisindeyiz.

     Dost Eli Derneği olarak;  açlık yokluk ve sefalette mahkûm edilmiş olan Arakanlı kardeşlerimizin Bangladeş sınırında yaşam mücadelesi verdikleri kamplarda faaliyet göstermekteyiz. Özellikle son aylarda artarak devam eden zulüm insanları toplu halde Bangladeş sınırlarına göçe zorluyor. Binlerce insan Naf nehrinin kıyısında çamurlar içerisinde öncelikle barınacak bir yer bulmanın derdinde. Naylonlar ve ağaç dalları ile oluşturdukları barınaklarda açlık ve hastalıklarla mücadele içerisindeler…

     Buralarda hayatta kalma mücadelesi veren kardeşlerimize “Acil İnsani Yardım” dediğimiz temel ihtiyaçları belirli aralıklarla bölgeye ulaştırıyoruz. 10 Kasım Cuma günü bir yardım ekibimiz daha yola çıkacak ve bir an önce bu kardeşlerimize yardımsever halkımızdan gelen bağışları ulaştıracak.

     Dünyanın en mazlum halkı olarak bilinen bu kardeşlerimizin derdiyle dertlenen ve duyarlılık gösteren tüm kardeşlerimizin desteği ile yardımlarımız ilerleyen tarihlerde de devam edecek” dedi.


Bu haber 7/11/2017 Tarihinde eklendi ve 30922 kez okundu