SURİYE’YE 109. TIR YOLA ÇIKTI     Dost Eli Derneği; yıllardır insanlık adına utanç verici uygulamalarla Suriye’de binlerce cana kıyan zalimlere karşı direnen mazlumların yanında olmaya devam ediyor.


     Savaşın başladığı günden bu yana bölgeye gıda, giyim ve acil ihtiyaç malzemeleri gönderen derneğimiz yardım malzemeleri ile yüklü 109. tırı yola çıkardı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SEÇER “Bizler biliyoruz ki; kadın, çocuk, yaşlı, genç ayırt etmeden cana kıyanlar bir gün azapların en şiddetlisini tadacaklar. O gün gelinceye kadar bizlere düşen mazlumların yanında olmak. Yıllardır bölge halkı için yapmış olduğumuz yardımlarla gördük ki; Suriye’de adına iç savaş denilen insanlık suçu acıyı ve sevinci, yokluğu ve varlığı paylaşmayı bilenler arasındaki bağı güçlendiriyor. Dost Eli Derneği olarak bizim safımız mazlumlardan yana diyen bağışçılarımızla birlikte bölge halkının yaralarını sarmaya devam ediyoruz. Şimdiye kadar tırlarla gönderdiğimiz acil yardım malzemeleri özellikle kamplarda ve Suriye sınırları içinde hayatta kalmaya çalışanlara ulaştırılıyor” dedi.

     Başkan Mehmet SEÇER; bölgeye başta un ve kömür olmak üzere çeşitli gıda malzemeleri, giyim, ayakkabı, temizlik malzemeleri gönderdiklerini ve yaşanan bu zulmün bir an önce sona ermesi için dua ettiklerini belirtti.


Bu haber 30/11/2017 Tarihinde eklendi ve 26644 kez okundu