MİLLET OLARAK TEK YÜREK OLMALIYIZÖnce bombaladılar… Sonra kuşattılar… Binlerce cana acımasızca kıydılar…


     An geldi; kurşunlarla, bombalarla öldüremediklerini açlık ve soğuğun öldürmesini beklediler… tek tek kuşatıldı insanların doğup büyüdüğü sokaklar… Namlunun ucu kadın, çocuk, yaşlı demedi direnen herkes kurşunların delip geçmesi gereken bir hedefti. Ecdadımızın hatıralarıyla dolu topraklara kanlı eller değdi. Son olarak Halep’e uzandı bu eller…

     Halep yanıbaşımızda acıyan yanımız oldu…

     “Halep İnanların İmtihanıdır” diyerek; milletçe birlik olduk, düzenli bir şekilde bölgeye yardım gönderdik… Dost Eli Derneği olarak kuşatılan toprakların mazlum halkının özelliklede rejim güçlerinin elinden kurtulup güvenli bölgelere ulaşan Halep halkının yanında olmaya çalıştık… Halep'te uygulanan acımasız katliamların yediden yetmişe tüm halkımızda büyük bir hassasiyet oluşturdu.

     Herkes gücünün yettiğince mazlumlara yardım elini uzattı. Öyle ki; farklı okullarda okuyan ilk orta ve lise öğrencileri ele ele vererek topladıkları yardımlarla Halepli kardeşlerinin kanayan yaralarına merhem oldu.

     Suriye’ de yıllardır devam eden iç savaş özellikle son dönemlerde Halep’te yaşananlar tam anlamıyla bir insan kıyımı olarak tarihe geçti.

     Ülkeler üzerinde hâkimiyet kurmak isteyen güç odaklarının geleceğe yönelik planlarının bir parçası olan Suriye toprakları üzerinde oynanan büyük oyun, şu an sadece o ülkenin sorunu gibi algılanmamalı. İslam coğrafyası üzerinde oynanan bu oyunun arka planını çok iyi okumalı ve millet olarak tek yürek olmalıyız. Birlik içerisinde aklıselim düşünerek hareket etmek zorundayız. Büyük bir dayanışma örneği sergileyip bu oyunun kendi ülkemizin topraklarına sıçramasına engel olmaya çalışanlarla birlikte hareket etmeliyiz. Ortada büyük bir plan ve bu planın gerçekleşmesi için acımasızca katledilen insanlar yurtlarından sürülen insanlar var ancak bizler çok iyi biliyoruz ki; “ Allah Plan Kuranların en hayırlısıdır”… 


Bu makale 2017-10-05 Tarihinde eklendi ve 4636 kez okundu

Diğer Yazılar